Projektavimas ir statyba

Sujungiame procesus, nes taip taupome mūsų klientų laiką ir pinigus

Senovės egiptiečiai mąstė teisingai: statant piramides jie paskirdavo vieną asmenį, „pagrindinį statytoją“, kuris būdavo atsakingas tiek už piramidžių projektavimą, tiek už jų statybą. Jei dviejų tonų granito blokas nelygiuodavo, projektuotojai ir statybininkai negalėjo rodyti pirštais vieni į kitus. Visi buvo vienoje komandoje. Ir turbūt niekas nesiginčys, kad galutinis rezultatas tikrai įspūdingas.

Pasukime laiką tūkstantmečius į priekį. Šie procesai tapo atskiri. Projektuotojai suprojektuoja, parengiama konkursinė dokumentacija ir pasirenkami mažiausią kainą pasiūlę statybininkai. Tai yra į kaštus orientuota sistema, kuri nebūtinai skatina kokybę ar inovacijas.

Ar piramidės galėjo būti statomos tokiu būdu? Tikriausiai ne. Todėl ir mūsų laikais vis daugiau projektų, ypač didelių ir sudėtingų, įgyvendinami pagal Projektavimo ir statybos koncepciją. Tai modelis, kuriame remiamasi senųjų statytojų išmintimi ir amžių patirtimi.

Mitnija grafikas 2020 LT Mob - Projektavimas ir statyba
Mitnija grafikas 2020 LT Tab - Projektavimas ir statyba
Mitnija grafikas 2020 LT PC - Projektavimas ir statyba

„Projektavimas ir statyba“ yra paprastas terminas, apibūdinantis projektą, kuriame visus darbus – nuo projektavimo iki statybų pabaigos – apsiima atlikti viena kompanija. Tai metodas, pagal kurį atsakomybė už projekto sėkmę gula ant vienos bendrovės pečių. Šiuolaikiniai „pagrindiniai statytojai“ yra statybos bendrovės, gebančios profesionaliai valdyti sudėtingus projektavimo ir statybų procesus, ir pradžiuginti užsakovus taupydamos jų laiką ir pinigus.

Šių dviejų procesų sujungimas lemia didesnį efektyvumą daugybėje sričių, o visa tai susideda į pelno eilutę. Architektai paprastai projektuoja pastatus, kurie atrodo estetiškai patraukliai popieriuje, bet ne visada supranta, kaip sudėtinga kartais būna įgyvendinti jų suprojektuotas konstrukcijas. Kai šie procesai vyksta vienu metu, statytojai ir inžinieriai gali daryti įtaką architektų sprendimams, patarti suprojektuoti statinį kiek kitaip, tačiau pasiekti tokį pat ar dar geresnį rezultatą. Taip į projektavimo procesą įtraukiami kūrybingi statybininkai.

Pagrindiniai mūsų Design & Build paslaugos privalumai

  • Greitesnis projekto įgyvendinimas.
  • Visiška projekto kontrolė, aiški atsakomybė.
  • Statybos profesionalų žinios ir patirtis visuose prieš-statybiniuose etapuose.
  • Efektyvesnis kliento verslo interesų integravimas į projektą.
  • Value Engineering – efektyviausių ir naudingiausių klientui inžinerinių sprendimų paieška.
  • Efektyvi verslo partnerių (projektuotojų, subrangovų) kontrolė.
  • Panaikinama rizika nenumatytiems, neįvertintiems darbams, ir biudžeto didėjimui.
  • Sutaupytas laikas ir pinigai.

Tradiciniuose mažiausios kainos statybų projektuose atskirtis tarp projektuotojų ir statytojų lemia dažnus neatitikimus, nenumatytus darbus ir įtampas. Tai gali kainuoti klientui daug laiko ir pinigų.

O bendrame projektavimo ir statybų procese galutinė pasiūlymo kaina apima visas kūrybingiausias idėjas. Šį procesą galime praturtinti savo žiniomis, patirtimi ir idėjomis, siūlydami alternatyvas ir vertės inžinerijos sprendimus. Visa tai taupo mūsų klientų laiką ir pinigus.

Gebėjimas valdyti projektavimo ir statybų procesus yra nelengvai įgyjama kompetencija, tad ja labai didžiuojamės. Nes taip taupome mūsų klientų laiką ir pinigus.

Komercinė statyba

Skaityti toliau

Pramoninė statyba

Skaityti toliau

Gyvenamoji statyba

Skaityti toliau