2020 04 21

Pranešimas spaudai

„Mitnija“: 2019 metai buvo rekordiniai, šiemet planuojamas pajamų mažėjimas

2019 m. „Mitnija“ gavo 109 milijonus eurų konsoliduotų pajamų, 2 proc. daugiau nei 2018 m., kai bendrovės pardavimai buvo 107 milijonai eurų. Tai geriausias rezultatas bendrovės istorijoje. Visas pajamas „Mitnija“ gavo iš savo pagrindinio verslo – statybos paslaugų.

2019 m. beveik 92,2 mln. eurų (85 proc.) pajamų kompanija gavo iš statybos užsakymų Lietuvoje, dar 16,8 mln. (15 proc.) – iš statybos projektų Jungtinėje Karalystėje ir Latvijoje. Beveik visos pajamos (99,6 proc.) gautos iš privačių užsakymų.

Julius Gendvilis Mitnija 2019 01 scaled - „Mitnija“: 2019 metai buvo rekordiniai, šiemet planuojamas pajamų mažėjimas

„Mitnija“ prognozuoja, kad COVID-19 pandemijos nulemto ekonomikos susitraukimo pasekmės neaplenks ir statybų rinkos dalyvių. Šiais metais bendrovė planuoja apie 10 proc. mažesnes pajamas nei 2019 m.

„Mitnijos“ generalinis direktorius Julius Gendvilis teigia, kad dėl pandemijos suvaržyta ekonominė veikla ir smukęs pasitikėjimas daro įtaką daugeliui verslų visame pasaulyje, o tai lemia paklausos ir investicijų mažėjimą.

„Šiuo metu dar sunku pasakyti, kaip stipriai pandemija paveiks mūsų verslą ir kiek ilgai šis poveikis truks. Tai priklausys nuo to, kokias ekonomikos skatinimo priemones taikys Europos Sąjungos vadovybė ir Lietuvos vyriausybė, kaip elgsis finansų institucijos, kitos verslo įmonės ir investuotojai. Mes sėkmingai statome esamus projektus ir efektyviai valdome susijusias rizikas. Vis dėlto nerimaujame dėl naujų užsakymų. Manome, kad dėl pasitikėjimo rinkose stokos dalis šįmet planuotų projektų bus nukelti į kitus metus arba apskritai nebus vykdomi, o Lietuvos vyriausybės investicijos vėluos.

Manau, kad mums visiems labai svarbu nugalėti baimes, abejones ir kiek įmanoma tęsti savo verslus, planuoti tolesnę veiklą ir investicijas. Žinoma, sveikata yra didžiausias prioritetas, turime elgtis atsargiai. Tačiau ne mažiau svarbu visiems verslams ir valstybės institucijoms veikti aktyviai, atsakingai ir solidariai“, – teigia Julius Gendvilis.

S7 Laimonas Ciūnys 6 - „Mitnija“: 2019 metai buvo rekordiniai, šiemet planuojamas pajamų mažėjimas

„Mitnija“ šiuo metu stato tarptautinės nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Vastint Lithuania“ verslo parką „Business Garden Vilnius“, nekilnojamojo turto plėtros kompanijos „Galio Group“ verslo centro S7 ketvirtąjį etapą, „Ogmios“ grupės prekybos centrą „Vilnius Outlet“, nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ verslo ir visuomeninės paskirties kvartalą naujai kuriamame Paupio rajone Vilniaus senamiestyje, „Moxy“ viešbučius Kaune ir Milton Keynes, Pietų Anglijoje, taip pat kitus projektus.