2018 08 23

Pranešimas spaudai

„Mitnija“ tapo didžiausia statybos kompanija Lietuvoje, 2018 m. prognozuoja 30 proc. augimą

2018 m. pirmąjį pusmetį statybos kompanija „Mitnija“ gavo 40,6 mln. eurų pajamų, beveik 20 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai (33,9 mln. eurų). Per visus 2017 m. „Mitnijos“ pajamos siekė 82,7 mln. eurų, t. y. 20,4 proc. daugiau nei 2016 m. (68,7 mln. eurų). 2018 m. kompanija prognozuoja gausianti 110 mln. eurų pajamų; šiuo metu užsakymų portfelyje turi sukaupusi statybos darbų už 140 mln. eurų.

2017 m. „Mitnija“ 91 proc. pajamų gavo iš privačių, 9 proc. – iš viešojo sektoriaus užsakymų. Šiais metais privačių užsakymų dalis „Mitnijos“ portfelyje dar labiau didės. Prognozuojama, kad 97 proc. pajamų 2018 m. „Mitnija“ gaus iš privačių, 3 proc. – iš viešojo sektoriaus užsakymų.

2018 m. „Mitnija“ tapo didžiausia statybos kompanija Lietuvoje (išskyrus kelių ir geležinkelio infrastruktūros statyboje besispecializuojančias bendroves). Pagal 2017 m. pajamas iš pagrindinės veiklos – statybos paslaugų – „Mitnija“ užsitikrino lyderės pozicijas šalies statybų rinkoje.

„Mitnijos“ generalinis direktorius Julius Gendvilis teigia, kad 2018–2019 m. kompanija planuoja tvarų, subalansuotą augimą, tikisi išlaikyti lyderės pozicijas Lietuvoje ir plėsti veiklą stabiliose kitų Europos šalių rinkose.

„Šiais metais tapome didžiausia statybos bendrove Lietuvoje. Neabejoju, kad tai nuosekliai įgyvendinamos kompanijos strategijos rezultatas. Mūsų prioritetas visada buvo ir išliks tai, kas svarbiausia – dėmesys savo klientams ir darbuotojams. Mes ir toliau ugdysime talentingus komandos narius, o klientams užtikrinsime profesionalias paslaugas ir nepriekaištingą aptarnavimą. Kaip ir anksčiau, „Mitnija“ imsis tik pelningų užsakymų, įmonės pinigų srautai bus teigiami, o statybos projektų rizikos kontroliuojamos profesionaliai ir laiku. Mes toliau plėsime veiklą Jungtinėje Karalystėje ir Latvijoje, projektavimo ir statybos (Design & Build) paslaugą, efektyvinsime vidinius procesus, taip pat dar didesnį dėmesį skirsime darbų saugai ir aplinkosaugai.“

Šiuo metu „Mitnija“ kartu su Latvijos statybos bendrove „Merks“ stato „Akropole“ prekybos ir pramogų centrą Rygoje; nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „M.M.M. projektai“ verslo centro S7 Vilniuje antrąjį ir trečiąjį etapus; nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „MG Valda“ verslo ir visuomeninės paskirties kompleksą naujai kuriamame „Paupio“ rajone; tęsia projektavimo ir statybos darbus NATO ir JAV kariuomenei modernizuojant Lietuvos ir Latvijos karinių oro pajėgų aviacijos bazes Šiauliuose ir Lielvardėje, taip pat įgyvendina kitus projektus.