2020 10 07

Pranešimas spaudai

„Mitnija“ tęsia partnerystę su Lidl – stato penktą parduotuvę Jungtinėje Karalystėje

„Mitnija“, viena didžiausių statybos kompanijų Lietuvoje, laimėjo 3 milijonų svarų sterlingų (apie 3,3 mln. eurų) vertės projektavimo ir statybos (Design & Build) užsakymą ir pradėjo statyti beveik 2 000 kv. m Lidl parduotuvę Šuberineso mieste Esekso grafystėje rytų Anglijoje. Tai penktas „Mitnijos“ užsakymas iš Lidl GB, vienos didžiausių Europoje mažmeninės prekybos įmonių Lidl padalinio Jungtinėje Karalystėje. Statybos darbus „Mitnija“ baigs 2021 m. pradžioje.

Nuo 2016 m. „Mitnija“ savo nuolatiniam klientui Lidl GB pastatė keturias naujos koncepcijos „Lidl of the Future“ parduotuves Klaktono, Hinklio, Felikstou ir Loustofto miestuose, jų bendras plotas sudaro 9 000 kv. m. Statant šiuos objektus, „Mitnija“ teikė klientui pilną projektavimo ir statybos (Design & Build) paslaugų paketą.

LIDL Mitnija main scaled - „Mitnija“ tęsia partnerystę su Lidl – stato penktą parduotuvę Jungtinėje Karalystėje

Mantas Enčeris, „Mitnijos“ padalinio Jungtinėje Karalystėje vadovas, teigia, kad ilgalaikė partnerystė su Lidl GB yra nuoseklaus darbo įgyvendinant kompanijos strategiją rezultatas.

„Mūsų partnerystė su Lidl Jungtinėje Karalystėje prasidėjo 2016 m. po sėkmingo Lidl ir „Mitnijos“ bendradarbiavimo Lietuvoje – čia savo nuolatiniam klientui pastatėme 42 000 kv. m logistikos centrą Kauno rajone ir šešias parduotuves. Visus užsakymus iš Lidl GB įgyvendinome teikdami klientui projektavimo ir statybos paslaugų paketą. Tai reiškia, kad mes, kaip generalinis rangovas, esame atsakingi už visą statybos procesą – nuo projektavimo iki statybų. Jungtinėje Karalystėje pagal tokią koncepciją įgyvendinama dauguma statybos projektų. Mūsų gebėjimas teikti tokią paslaugą neabejotinai prisidėjo prie sėkmingos partnerystės su Lidl GB ir kitais užsakovais Jungtinėje Karalystėje.“

Lidl GB naujos koncepcijos ir dizaino „Lidl of the Future“ parduotuvės išsiskiria modernia architektūra, erdviu planu ir energiją taupančiais technologiniais sprendimais. Jose projektuojami platesni tarpai tarp eilių, didesnės erdvės prekėms prie kasų, kūdikių vystymo kambariai, taip pat didesnės patalpos darbuotojų poilsiui. Priekinis pastato fasadas sudarytas vien iš stiklo, todėl į vidų pateka natūrali šviesa, o automatiškai valdomos išorinės žaliuzės apsaugo pastatą nuo karščio.

Lidl ypatingą dėmesį skiria aplinkosaugai. Naujose parduotuvėse, palyginti su kitais tokio pat dydžio ir paskirties statiniais, išmetamo CO2 kiekis sumažėja 20 proc., t. y. apie 40 t CO2 per metus. Parduotuvių apšvietimo sistema, kurią sudaro šviesos diodų įrenginiai, taip pat sutaupo apie 50 proc. elektros energijos, palyginti su įprastomis apšvietimo sistemomis.