2020 04 07

Naujienos

„Mitnijos“ statomam biurų kompleksui S7 suteiktas dar vienas BREEAM sertifikatas

„Mitnijos“ pastatytam trečiajam biurų komplekso S7 etapui suteiktas tarptautinis tvarių pastatų sertifikatas „BREEAM New Construction Excellent“. Tai reiškia, kad pastatas ne tik tausoja energiją ir aplinką, bet ir užtikrina aukštą komforto lygį jame dirbantiems žmonėms. Projektą plėtoja nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ (buv. „M.M.M. Projektai“).

S7 Laimonas Ciūnys 9 - „Mitnijos“ statomam biurų kompleksui S7 suteiktas dar vienas BREEAM sertifikatas

Trečiojo S7 biurų komplekso pastato, pavadinto „DC Valley“, statybos darbai baigti 2019 m. lapkritį. Jame jau įsikūrė „Danske Bank“ Globalių paslaugų centro darbuotojai. Į šį A energinio efektyvumo 6 aukštų 29 500 kv. m biurų pastatą „Galio Group“ investavo 37 milijonus eurų.

„Kurdami biurų kompleksą S7 kokybės kartelę labai aukštai išsikėlėme tiek mes, tiek statybos darbus atlikusi „Mitnija“. Su kiekvienu pastatu ją pasiekiame vis tvirčiau. Ypatingas dėmesys šiame biurų pastate skirtas akustiniam komfortui, natūralios šviesos kiekiui darbo vietose, oro vėdinimo ir drėkinimo sistemoms ir įvairioms bendroms darbuotojų ir lankytojų erdvėms. BREEAM auditoriai įvertino daugiau nei 60 pastato tvarumo aspektų“, – pasakoja Aurimas Martinkėnas, „Galio Group“ komercinių projektų direktorius.

s7 3etapas mitnija 20191115 01 - „Mitnijos“ statomam biurų kompleksui S7 suteiktas dar vienas BREEAM sertifikatas

Naujų pastatų, kuriems siekiama gauti tvarių pastatų standarto BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikatą, vertinimo procedūrą sudaro dvi dalys. Iš pradžių vertinamas statinio techninis projektas, o pasibaigus statyboms atliekamas auditas ir išduodamas gautinis sertifikatas.

Auditą atlikusios bendrovės „VESTA Consulting“ vadovas Evaldas Savickis teigia, kad tvarios plėtros konsultantų ir inžinierių komanda į verslo centro plėtros procesą įsitraukė ankstyvajame pastato kūrimo etape. Tai leido pritaikyti aukščiausius pasaulinio standarto reikalavimus atitinkančius inžinerinius ir architektūrinius sprendimus.

„Sprendimai parinkti analitiniais modeliavimo ir simuliavimo metodais išanalizavus pastato savybes ir žmonių elgseną. Įdiegtos modernios sistemos ne tik mažina energijos suvartojimą, bet ir užtikrina žemą triukšmo lygį, akustinį komfortą, sistemų valdymo patogumą, saugumą“, – pažymi V. Savickis.

S7 Laimonas Ciūnys 3 - „Mitnijos“ statomam biurų kompleksui S7 suteiktas dar vienas BREEAM sertifikatas

„Mitnija“ pastatė tris S7 biurų komplekso etapus, čia jau įsikūrė „Danske Bank“ Globalių paslaugų centro ir telekomunikacijų bendrovės „Telia Lietuva“ darbuotojai. Ketvirtasis, paskutinis projekto etapas bus baigtas 2021 m. pavasarį.