Moderniausi gimdymo namai Lietuvoje

Vidutiniškai 20 kūdikių kasdien gimsta naujojoje Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Akušerijos ir chirurgijos korpuso ligoninėje, kurią pastatė bendrovė „Mitnija“. Ši daugiau kaip 27 000 kv. m ligoninė – neabejotinai viena moderniausių Lietuvoje.

Čia teikiamos aukščiausiojo lygio akušerijos, nėštumo patologijos, neonatologijos ir ginekologijos paslaugos, įsikūrę Medicininės genetikos, ausų, nosies, gerklės ligų, akių ligų bei plastinės rekonstrukcinės chirurgijos centrai su naujausiais reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriais bei operacinėmis.

Naujasis Santariškių klinikų Akušerijos ir chirurgijos korpusas – modernus taisyklingų formų penkių aukštų statinys, įspūdinga stikline jungtimi sujungtas su senuoju klinikų pastatu. Jis harmoningai įsikomponuoja į bendrą Santariškių klinikų miestelio vaizdą, tačiau išsiskiria modernumu ir ryškiomis eksterjero spalvomis.

Santariskiu kliniku Akuserijos chirurgijos korpusas 03 - Moderniausi gimdymo namai Lietuvoje

Modernioje ligoninėje sumontuotos įspūdingos plika akimi nematomos inžinerinės sistemos: įrengtas kompiuterių tinklas, vietinės ir palydovinės televizijos sistema, gaisrinė signalizacija, operacinių vaizdo, garso stebėjimo ir įrašymo sistemos. Oras, šviesa, medicininės dujos operacinėse tiekiama per pultus, kurie sudaro galimybę medikams operacijų metu dirbti itin efektyviai. Į operacines tiekiamas oras drėkinamas ir sausinamas per specialius filtrus, sistema užtikrina reikiamą jo temperatūrą, drėgmę ir sterilumą. Sieninis šildymas operacinėse palaiko reikiamą temperatūrą. Visi šie inžineriniai sprendimai leidžia laikytis aukščiausių sterilumo standartų.

Palatose prie kiekvienos paciento lovos sumontuoti planšetiniai kompiuteriai. Juose gydytojas paciento apžiūros metu gali matyti kitų kolegų skirtą gydymą, vaistus ir kitą reikiamą informaciją, stebėti ligonio būseną. Pacientai gali klausytis muzikos, garsinių knygų, žiūrėti filmus, bendrauti su savo artimaisiais ir kartu kompiuterio ekrane stebėti savo gydymo procesą, sveikatos būklę.

Nuolatinį ryšį su pacientais ligoninėje užtikrina speciali IT sistema. Pirmiausia kvietimas siunčiamas į budėtojo postą, o jei ten slaugių nėra, signalas automatiškai perduodamas į nešiojamuosius telefonus. Tokiu pat principu informacija perduodama ir iš gyvybės palaikymo įrenginių. Operacijų metu visą procesą galima filmuoti, įrašyti ir transliuoti į mokomąsias auditorijas.

Dar vienas svarbus šio projekto aspektas – sveika aplinka. Prieš operacines įrengtos specialios patalpos su viršslėgiu, apsaugančios operacines nuo bakterijų ir nešvarumų. Sveika aplinka pasirūpinta ir palatose, koridoriuose: juose įrengtos natūralios grindų, sienų ir lubų dangos. Viduje sukurtas paprastas šviesus interjeras. Erdvūs priimamieji, didelės drabužinės ir auditorijos su modernia įranga čia dirbantiems medikams, pacientams ir juos lankantiems artimiesiems leidžia jaustis itin patogiai.

Santariškių klinikų Akušerijos ir chirurgijos ligoninė nuotraukose

Panašūs projektai