Įspūdingas futurizmas miškų apsuptyje

Lietuvos etnokosmologijos muziejus Molėtų rajone buvo pastatytas 1990 m. Augant jo populiarumui, buvo nuspręsta jį visapusiškai rekonstruoti net tris kartus padidinant plotą ir suteikiant modernių futuristinių architektūros akcentų.

2008 m. „Mitnija“ rekonstravo, atnaujino ir išplėtė muziejų iki beveik 2 000 kv. m, ir visiškai pakeitė jo veidą.

Muziejaus ansamblį sudaro keturi pagrindiniai elementai – skraidančios lėkštės formos lankytojų priėmimo erdvė, apversto kūgio pavidalo parodų ir administracijos pastatas, didžiojo teleskopo bokštas ir stiklinė elipsoido formos apžvalgos aikštelė, pakibusi 32 m aukštyje.

Moletu observatorija 01 - Įspūdingas futurizmas miškų apsuptyje

Pagrindinis įėjimas į observatoriją ir muziejų – aliuminio plokštėmis dengtas, sudėtingas elipsės formos statinys, primenantis ateivių laivą. Pirmame „kosminio laivo“ aukšte, stikliniame akvariume, įsikūręs muziejaus priimamasis, antrajame – kavinė ir jauki konferencijų salė. Didžiojo teleskopo bokšte sumontuotas pagrindinis 80 cm skersmens teleskopas – vienas didžiausių visuomenei skirtų teleskopų Europoje.

Pagrindinis muziejaus akcentas – 18 m pločio ir 36 m ilgio stiklinė elipsoido formos apžvalgos aikštelė, sukonstruota iš ažūrinio metalo vamzdžių ir stiklo. Ši įspūdinga futuristinio stiliaus stiklinė ir metalinė konstrukcija iškyla virš muziejų supančių miškų ir tarsi formuoja nusileidusio kosminio laivo įvaizdį.

Už šį pastatą Lietuvos metų gaminio konkurse „Mitnija“ apdovanota aukso medaliu.

Lietuvos etnokosmologijos muziejus nuotraukose

Panašūs projektai