Statome geresnei sveikatos apsaugai Lietuvoje

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikos yra didžiausia ir viena moderniausių daugiaprofilinių gydymo įstaigų šalyje. Todėl kai klientas pasirinko „Mitniją“ naujajam klinikų Traumos ir skubios pagalbos centrui statyti, mums tai reiškė ne tik iššūkį, bet ir ilgametės patirties, kokybiško darbo pripažinimą.

Naująjį Kauno klinikų traumos ir skubios pagalbos centrą „Mitnija“ pastatė kiek daugiau nei per metus. Aukščiausio lygio medicinos pagalba pacientams teikiama moderniose 15 000 kv. m dydžio operacinėse, reanimacijos patalpose, diagnostikos kabinetuose, laboratorijose ir slaugymo palatose, kur vienu metu gali gydytis beveik 200 pacientų, čia dirba daugiau kaip 400 darbuotojų. Centre visą parą teikiama intensyviosios terapijos, chirurgijos ir neurochirurgijos, ortopedijos traumatologijos pagalba.

Naujajame medicinos centre „Mitnijos“ statybininkams teko įrengti net 2 tunelius, kurių bendras ilgis siekia beveik 230 m, 17 operacinių, atskirus reanimacijos ir skubios pagalbos skyrius, laboratorijų, diagnostikos patalpas ir net malūnsparnio nusileidimo aikštelę.

Kauno klinikos Mitnija 01 1 - Statome geresnei sveikatos apsaugai Lietuvoje

Statant šį ypatingą objektą panaudoti šiuolaikiški techniniai ir inžinieriniai sprendimai – operacinėse įrengtos atestuota antibakterine danga dengtos nerūdijančio plieno sienos, oro kondicionavimą užtikrina modernios šalčio mašinos su integruotais šilumos siurbliais. Ypatingas dėmesys skirtas ir operacinių sterilumui. Jose sumontuotos nerūdijančio plieno durys su antibakteriniu paviršiumi. Be to, pasirūpinta operacinių trijų lygių vėdinimo sistema, kuri ypač gerai išvalo orą.

Naujojo medicinos centro statyba buvo sudėtinga ne tik dėl objekto specifikos, sudėtingų technologinių sprendimų. Turėjome užtikrinti, kad statybos darbai kuo mažiau darytų įtaką gretimuose klinikų korpusuose dirbančiųjų, ligonių ir lankytojų komfortui. Puikiai supratome, kad statome specifinį ir vieną sudėtingiausių pastarųjų metų objektų Kaune, kuriame bus gelbėjamos žmonių gyvybės. Taigi kiekvienas mūsų, subrangovų ir tiekėjų sprendimas turėjo būti tinkamai suplanuotas, pasvertas ir atliktas nepriekaištingai.

Modernų keturių aukštų gelžbetoninių kolonų ir sijų karkaso pastatą su cokoliniu aukštu suprojektavo architektų biuras JAS. Statant šį ypatingą objektą „Mitnijos“ projekto komanda vadovavo dešimtims skirtingų subrangovų ir tiekėjų.

Kauno klinikų Traumos ir skubios pagalbos centras nuotraukose

Panašūs projektai