Naujas logistikos centras prekybos įmonei Aibė Kauno rajone

„Mitnija“ suprojektavo ir Kauno rajone pastatė naują logistikos centrą daugiau nei 160 įmonių vienijančiam prekybos įmonių aljansui AIBĖ. Šį Design & Build užsakymą įgyvendinome per 9 mėnesius.

Naujame 16 000 kv. m logistikos centre apie 5 000 kv. m užima temperatūrinis sandėlis, iš kurio vykdoma vaisių ir daržovių, pieno, mėsos ir kitų temperatūrinio režimo reikalaujančių produktų logistiką. Centre taip pat įrengtos administracinės patalpos, parduotuvė, valgykla, numatyta galimybė įrengti kulinarijos ir konditerijos cechus.

Projektuojant pastatą, „Mitnija“ ypatingą dėmesį skyrė ne tik „Aibės“ verslo procesų efektyvumui užtikrinti, bet ir centro darbuotojų komfortui. Čia veikia modernios oro vėdinimo ir kondicionavimo sistemos, darbuotojų poilsio zonos, specialiai jiems skirta valgykla, į erdvias patalpas patenka daug natūralios šviesos.

aibe logistic 22a scaled - Naujas logistikos centras prekybos įmonei Aibė Kauno rajone

Logistikos centras buvo kuriamas atsižvelgiant ir į šiuolaikiškus aplinkosauginius sprendimus. Pavyzdžiui, daugiau nei 50 proc. centrui reikalingos šilumos energijos generuoja geoterminis šildymas, energija taupoma ir šaldytuvų šalčio mašinų sukuriamą šilumos energiją panaudojant vandeniui šildyti.

„Mitnijos” suprojektuotas ir pastatytas „Aibės“ logistikos centras sunaudos 20 proc. mažiau energijos nei kiti panašios paskirties statiniai. Visos pagrindinės logistikos centro inžinerinės sistemos valdomos automatizuota sistema.

Naujame „Aibės“ logistikos centre krovinių apyvartumas siekia beveik 220 000 kub. m per metus; čia įrengti 19 prekių priėmimo ir 14 prekių išdavimo vartų, kurie per dieną vidutiniškai gali priimti apie 80 krovininių automobilių.

Panašūs projektai