Naujas Paupio rajonas Vilniaus senamiestyje

„Mitnija“ stato nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ plėtojamą Paupio rajoną Vilniaus senamiestyje. Čia jau baigėme statyti 30 000 kv. m verslo ir visuomeninės paskirties kvartalą – Paupio verslo namus, o šiuo metu įgyvendiname septintą projekto etapą – statome 19 000 kv. m gyvenamosios ir komercinės paskirties kompleksą.

Pirmasis „Mitnijai“ patikėtas projektas Paupio rajone – 5 ha teritorijoje iškilęs Paupio verslo kvartalas, kurį sudaro daugiau kaip 30 000 kv. m verslo ir visuomeninės paskirties kompleksas ir požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Paupio verslo namuose pastatėme A klasės biurų, kuriuose įsikūrė senamiesčio kultūrą, aplinką, nestandartinius sprendimus ir drąsią architektūrą vertinančios kūrybiškos bendrovės. Čia dirba tarptautinė profesinių paslaugų bendrovė „Ernst & Young“, reklamos agentūra „Adell Taivas Ogilvy“, viena didžiausių verslo grupių Baltijos šalyse „MV Group“ ir kt. Mes buvome atsakingi ir už visišką pagrindinių nuomininkų biurų įrengimą, dirbome su penkiomis interjero bendrovėmis.

Paupys Mitnija 05 - Naujas Paupio rajonas Vilniaus senamiestyje

Paupio verslo namuose taip pat įrengėme boutique tipo kino teatrą „Pasaka“, patalpų parduotuvėms, restoranams, konferencijų centrui, sporto klubui ir kitoms įvairias paslaugas teikiančioms įmonėms. Išskirtinis Paupio verslo komplekso akcentas – stilingas Paupio turgus, po savo stogu talpinsiantis ne tik ūkininkų ir kulinarijos meistrų parduodamą produkciją, bet ir keliolika gatvės maisto restoranėlių.

Paupio rajone ypatingas dėmesys skiriamas ir įvairioms visuomeninėms erdvėms – įrengėme jaukių aikščių, fontanų, meninių instaliacijų ir poilsio zonų.

Paupys Mitnija 021 - Naujas Paupio rajonas Vilniaus senamiestyje

Nemenkas iššūkis „Mitnijos“ komandai

Sunkiausia ir įdomiausia buvo statyti du Paupio verslo namų korpusus jungiantį antstatą – viršutinį aukštą. Atvirame vidiniame kieme atstumas tarp tų korpusų yra 16 metrų, todėl visą šią dalį įrengėme iš surenkamųjų gelžbetoninių ir metalinių konstrukcijų. Joms montuoti naudojome 200 tonų kraną, darbų metu turėjome uždaryti visą Aukštaičių gatvę. Pastato, kuriame įsikūrė „Ernst & Young“, paskutiniame aukšte įrengėme eksterjerą papuošusią konsolę, kuri grakščiai išsikiša iš fasado, tarsi pakimba ore. Čia patalpų nuomininkas įkurdino jaukų posėdžių kambarį.

„Mitnijos“ komanda didžiuojasi ir kitais išskirtiniais šio projekto akcentais. Paupio verslo namuose įrengėme visiems nuomininkams prieinamą terasą ant stogo – sumontavome pavėsinių, suolų, apželdinome. Pastate, kuriame įsikurs Paupio turgus, sumontavome beveik 600 kv. m stiklinį stogą. Tai retas ir sudėtingas technologinis sprendimas, nes montavimo darbams reikėjo specialiai pagamintų santvarų ir sijų, specialių sujungimo ryšių, taip pat įrengėme iš išorės nematomą lietaus vandens surinkimo sistemą.

Paupio verslo namų statyboje naudojome išskirtines, retai naudojamas statybines medžiagas, tokias kaip betoninės fasadinės plokštės, savaime rūdijantys corten plieno lakštai ir vamzdžiai, aukštos kokybės termomediena.

Nemenkas iššūkis visai mūsų komandai buvo ir statomo objekto vieta. Paupio rajone vienu metu buvo statomi 4 projekto etapai, taip pat įrengiamos aplinkinės gatvės ir inžineriniai tinklai. Taigi teko glaudžiai bendradarbiauti su įvairiais rangovais derinant medžiagų pristatymo kelius, laiką, kitus logistinius klausimus.

Statybų piko metu objekte dirbo daugiau nei 500 darbininkų, todėl turėjome tiksliai ir preciziškai planuoti darbus, vadovauti daugiau nei 90 subrangovų ir tiekėjų įmonių.

Paupys Mitnija 019 - Naujas Paupio rajonas Vilniaus senamiestyje

Dar vienas užsakymas iš mūsų nuolatinio kliento „Darnu Group“

Šiuo metu „Mitnija“ stato septintą Paupio rajono etapą. Daugiau kaip 19 000 kv. m komercinės ir gyvenamosios paskirties komplekso statybos bus baigtos 2022 m. pavasarį.

Šį projekto etapą sudaro septyni A+ energinės naudingumo klasės korpusai. Beveik 8 000 kv. m čia užims komerciniai, daugiau nei 4 200 kv. m – gyvenamosios paskirties statiniai, dar 6 900 kv. m bus skirti 169 vietų požeminei automobilių stovėjimo aikštelei. Projekto stilistika harmoningai derės su jau baigtų etapų statiniais – pastatų apdailoje dominuos struktūrinis tinkas, klinkerio plytelės ir medis.

Klientas

Client logo

Statybų laikotarpis

2018-2022

Miestas

Vilnius

stiklinis stogas virš Paupio turgaus

600 m2

stiklinis stogas virš Paupio turgaus
darbininkų statybų piko metu

500

darbininkų statybų piko metu
subrangovų ir tiekėjų įmonių

90

subrangovų ir tiekėjų įmonių
retai naudojamos statybinės medžiagos: fasadinės plokštės, savaime rūdijantys corten plieno lakštai ir vamzdžiai, termomediena

retai naudojamos statybinės medžiagos: fasadinės plokštės, savaime rūdijantys corten plieno lakštai ir vamzdžiai, termomediena

Atgimstanti Vilniaus senamiesčio dalis

Paupio rajonas gimsta kaip Architektūros parko – didžiausio Vilniuje konversijos projekto – dalis. Septynių žymiausių Lietuvoje architektūros studijų suprojektuotas rajonas transformuoja senas industrines sostinės vietas į šiuolaikiškas darnias darbo ir gyvenimo erdves. Jos harmoningai įsilies į vieną žaliausių Europoje senamiesčių.

Panašūs projektai