Prekybos ir pramogų centras Akropolis nuolatiniam klientui. Šįkart – Rygoje

„Mitnija“ ir Latvijos statybos bendrovė „Merks“ už 100 milijonų eurų Rygoje pastatė prekybos ir pramogų centrą „Akropole“, kuris duris atvėrė 2019 m. balandį. „Mitnijos“ užsakymo dalis šiame projekte sudarė 50 proc. „Akropole“ yra vienas moderniausių prekybos ir pramogų centrų Baltijos šalyse ir pirmasis prestižinį BREEAM tvarios plėtros sertifikatą gavęs prekybos centras Latvijoje.

Naujasis 98 000 kv. m ploto „Akropole“ pastatytas Maskavas gatvėje Rygoje, 1841 m. įkurto Kuznecovo porceliano ir fajanso fabriko teritorijoje. Prekybos centro interjerui panaudoti senieji fabriko elementai: geltonos plytos, metalinės kolonos ir keraminės formos. Čia įkurtas ir buvusio Kuznecovo fabriko muziejus.

„Akropole“ įsikūrė daugiau kaip 170 mažmeninių parduotuvių, kavinių, restoranų, modernus „Apollo“ kino teatras su devyniomis salėmis, įskaitant dvi restoranų sales, ir pirmasis IMAX kino teatras Latvijoje, taip pat „O’Learys“ pramogų centras, sporto klubas, vaikų žaidimų erdvė ir kiti nuomininkai. 9 000 kv. m skirta biurų pastatui.

Akropole Riga Mitnija 2019 055 - Prekybos ir pramogų centras Akropolis nuolatiniam klientui. Šįkart – Rygoje

Prekybos centre „Akropole“ taip pat pastatėme įspūdingą, ledo ritulio standartus atitinkančią areną. Joje treniruojasi Latvijos ledo ritulio komandos. Ledo arenos statyba buvo nemenkas iššūkis mūsų statybos komandoms. Ji pastatyta beveik 1 800 kv. m plote be kolonų, naudojant vadinamąsias erdvines santvaras, kurias reikėjo atgabenti į statybų vietą specialiomis transporto priemonėmis su policijos palyda. Ledo arena uždengta septyniasdešimt septyniomis skirtingo dydžio santvaromis, iš kurių didžiausia yra 3,5 m aukščio ir 23 m ilgio.

Akropole Riga Mitnija 2019 019 - Prekybos ir pramogų centras Akropolis nuolatiniam klientui. Šįkart – Rygoje

Statant „Akropole“, taip pat reikėjo sutvarkyti infrastruktūrą ir suformuoti kraštovaizdį. Rekonstravome ir performavome Maskavas, Slavu ir Salaspils gatves, pastatėme viaduką nuo Krasta gatvės ir įrengėme daugiau kaip 2 300 automobilių stovėjimo vietų aikštelę. „Akropole“ teritorijoje pasodinta daugiau kaip 700 medžių ir 10 kitokių rūšių augalų.

„Mitnija“ su „Akropolis Group“ yra užmezgusi ilgalaikį bendradarbiavimą. 2003–2007 m. bendrovė Kaune ir Klaipėdoje pastatė „Akropolio“ prekybos ir pramogų centrus, kurių bendras plotas siekia beveik 160 000 kv. m, taip pat biurų pastatą ir antrąjį „Akropolio“ prekybos centro etapą Vilniuje. Šiuo metu „Mitnija“ taip pat vykdo „Akropolio“ Vilniuje atnaujinimo darbus.

Klientas

Client logo

Statybų laikotarpis

2017-2019

Miestas

Ryga, Latvija

metrinių tonų metalo konstrukcijų

4 500

metrinių tonų metalo konstrukcijų
kub. m betono

11 000

kub. m betono
kub. m surenkamojo gelžbetonio

12 000

kub. m surenkamojo gelžbetonio
darbininkų statybų piko metu

1 000

darbininkų statybų piko metu


„Akropole“ projekto statybos Rygoje. Svarbiausi ir reikšmingiausi faktai trumpai:

  • BREEAM tvarios plėtros sertifikatas.
  • IKO stogo danga, kuri mažina patalpų vėsinimo sąnaudas ir yra draugiška aplinkai.
  • Pagal specialų užsakymą panaudotas AGC koncerno stiklas.
  • Betonas: 11 000 kub. m.
  • Surenkamasis gelžbetonis: 12 000 kub. m.
  • Metalo konstrukcijos: 4 500 metrinių tonų.
  • Vėdinimo kameros: 72 vnt.
  • Projekte dirbo daugiau nei 150 įvairių subrangovų ir tiekėjų.
  • Statybos piko metu projekte dirbo daugiau bei 1000 darbininkų.
  • Projektas įgyvendintas sutartu laiku ir už sutartą kainą.

Panašūs projektai