Unikalus ir vienintelis toks Lietuvoje – verslo centras Quadrum

Vilniuje, dešiniajame Neries krante, iškilo didžiausias ir moderniausias Lietuvoje – A klasės verslo centras „Quadrum“. Statybų bendrovei „Mitnija“ čia buvo patikėta aukščiausio iš trijų komplekso pastatų – daugiau nei 21 500 kv. m – 17 aukštų bokšto ir po juo esančios trijų aukštų požeminės automobilių stovėjimo aikštelės statyba.

Įspūdingame 40 000 kv. m verslo komplekse įrengti modernūs biurai su daugiafunkcėmis konferencijų salėmis, restoranais, poilsio ir paslaugų zonomis, apželdintu vidaus kiemu, 700 vietų požeminiu garažu. Norvegijos nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Schage Real Estate“ į projektą investavo 75 mln. eurų.

Šis projektas išsiskiria ne tik įspūdingu dydžiu, bet ir statyboje naudojamomis naujoviškomis technologijomis, konstrukciniais ir inžinieriniais sprendimais, kurių įgyvendinimas pareikalavo ypatingo kruopštumo, patirties ir išmanymo.

Unikalūs statybos sprendimai Lietuvoje

Mūsų pastatytas 17 aukštų bokštas iškilo ant specialios betono pado plokštės, jai išlieti buvo panaudota beveik 3 000 kubinių metrų betono. Šią konstrukciją betonuojant taikėme specialią technologiją, naudojome daug ir didelio skersmens armatūros, o bendras jos suvirinimo siūlių ilgis siekė daugiau kaip 1 000 metrų. Sudėtinga ir paties statinio konstrukcija. Jo dalis virš trečiojo aukšto pakimba kaip konsolė, o jai laikyti pastato 3–5 aukštuose sumontavome plieninę apie 200 tonų sveriančią santvarą. Jos montavimas dėl didelio konstrukcijų svorio ir montavimo aukščio buvo nemenkas iššūkis mūsų statybininkams, nes toks statybos sprendimas Lietuvoje taikytas pirmą kartą.

Verslo centro „Quadrum“ statyboje pirmą kartą Lietuvoje buvo naudojamos ir monolitinės tuštymėto tipo perdangos panaudojant plastikinius „burbulus“. Jie užima tam tikrą tūrį monolitinės perdangos viduje, taip sumažindami perdangoms naudojamo betono kiekį ir pačios konstrukcijos svorį. Perdangos plokštėms armuoti naudojome vietoje įtempiamą armatūrą (trosus). Toks Lietuvoje dar naujas techninis sprendimas, palyginti su įprastu perdangos plokščių armavimo metodu, leido gerokai sumažinti armatūros kiekį.

Ypatingo kruopštumo, žinių, patirties ir meistriškumo pareikalavo atvirų gelžbetoninių pastato konstrukcijų – perdangos plokščių, kolonų, lifto holų sienų – apdailinio (eksponuojamo) betono paviršiai. Tai – interjero dalis, todėl buvo keliami itin aukšti kokybės reikalavimai, paviršiams išlieti naudoti sudėtingi, itin tikslūs, pagal architekto viziją pagaminti klojiniai. Betoninio paviršiaus grožiui atskleisti prireikė tikro meistriškumo ir kruopštumo.

Klientas

Client logo

Statybų laikotarpis

2014-2016

Miestas

Vilnius

tonų plieninė  santvara

200

tonų plieninė santvara
plokštės suvirinimo siūlių

1000

plokštės suvirinimo siūlių

Unikalu

  • 3 000 kub. m betono, kurį sunaudojome specialiai betono pado plokštei išlieti.
  • 1 000 m. plokštės suvirinimo siūlių.
  • 200 tonų plieninė  santvara.
  • monolitinės tuštymėto tipo perdangos, naudojant plastikinius „burbulus“.
  • apdailinio (eksponuojamo) betono paviršiai.

„Quadrum“ bene pirmasis verslo centras Baltijos šalyse, pastatytas pagal prestižinės poveikio aplinkai vertinimo ir pastatų reitingavimo sistemos BREEAM standartus. Tai reiškia pagarbą aplinkai ir žmogui, patikimą darbų saugą ir tinkamas darbo sąlygas statybininkams, efektyvų energijos, vandens, žemės ir kitų medžiagų naudojimą bei pagarbų elgesį su aplinkiniais gyventojais. Atrodytų, paprasti dalykai – statybvietėje įrengtos dušo kabinos, valgykla, drabužių džiovykla, tačiau Lietuvoje tai – vis dar retenybė.

„Mitnijos“ pastatytame aukščiausiame 17 aukštų verslo centro „Quadrum“ bokšte įskūrė vieno didžiausių Lietuvoje komercinių bankų „Liuminor“ centrinė būstinė.

Panašūs projektai