Žaliausias Lietuvoje logistikos centras WestHub

„Mitnija“ pasirinkta statyti 17 000 kv. m logistikos centrą „WestHub“ Kaune, Šilainių rajone, šalia magistralės „Via Baltica“. Tai unikalus, pirmasis Lietuvoje logistikos centras, kuris savo veiklai visiškai nenaudos iškastinio kuro, o visą pastato eksploatacijai reikalingą energiją generuos saulės elektrinė.

„WestHub“ logistikos centrą plėtoja nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Kamida NT“, priklausanti transporto, žemės ūkio technikos ir NT įmones valdančiai „Kamida Group“. Projekto statybos vertė – beveik 9 milijonai eurų, statybos darbus „Mitnija“ baigs per 11 mėnesių, 2021 m. lapkritį.

Naujame A++ energinio naudingumo klasės logistikos centre „WestHub“ logistikos centre 15 200 kv. m bus skirti sandėliavimo patalpoms, dar beveik 1 800 kv. m – administracijai. Projektas sieks gauti žaliųjų pastatų vertinimo sertifikatą BREEAM „Very Good“.

Žaliosios technologijos – Europos ateitis

WestHub logistikos centras Kamida Mitnija 01 1 scaled - Žaliausias Lietuvoje logistikos centras WestHub

Investuodama į jas „Kamida NT“ ne tik mažins pastato poveikį aplinkai, sukurs sveiką ir švarią aplinką savo darbuotojams, užtikrins ilgalaikę vertę investuotojams, bet ir prisidės prie tvaresnės ekonomikos kūrimo. „WestHub“ logistikos centras taps pirmasis Lietuvoje, kurio veiklai nebus naudojamas iškastinis kuras, o ant pastato stogo įrengta saulės elektrinė visiškai patenkins jo poreikius. Tapę elektrą gaminančiais vartotojais, „Kamida NT“ saulėtu metų laiku pagamintą perteklinę energiją atiduos Lietuvos energijos skirstymo operatoriui (ESO), o kai jos trūks, susigrąžins atgal. Ir nors pradinės investicijos į žaliąsias technologijas yra didesnės, palyginti su įprastomis, ilgalaikėje perspektyvoje jos atsipirks – projekto plėtotojas turės mažesnes eksploatacijos išlaidas, komfortišką darbo aplinką ir didesnę pastato vertę.

Energijos vartojimą mažinančios technologijos

kamera 03 scaled - Žaliausias Lietuvoje logistikos centras WestHub

„WestHub“ projekte bus sumontuota vėsaus stogo dangos (angl. Cool Roof) sistemą, kuri ne tik saugos nuo prikaitimo vasarą, bet ir atspindėdama saulės spindulius generuos elektros energiją. Efektyvūs LED šviestuvai naudos mažiau elektros energijos ir, išlaikydami reikiamus apšvietimo parametrus, leis 25 proc. sumažinti šviestuvų skaičių pagrindinėse patalpose. Na o pastato administravimui ir efektyviam inžinerinių sistemų valdymui bus įdiegta kompiuterinė pastato valdymo sistema (angl. Building Management System).

„WestHub“ išsiskirs ir šiuolaikišku požiūriu į interjero sprendimus. Interjero dizainerė Ieva Folk logistikos centre kurs ne tik jaukią modernią aplinką darbui. Ypatingą dėmesį ji skirs interjero funkcionalumui, efektyviam srautų valdymui, erdvių panaudojimui ir komfortui.

„Kamida NT“ plėtojamą logistikos centrą projektavo architektas Tomas Kriaučiūnas (architektų biuras „Kita kryptis“); statybos techninę priežiūrą vykdo bendrovė „Resums“.

Panašūs projektai